Reisi lähtekoht
Soovitud reisi kestus
Pakkumised kuude kaupa
oktoober 2022
november 2022
detsember 2022
jaanuar 2023
veebruar 2023
märts 2023
aprill 2023
mai 2023
juuni 2023
juuli 2023
august 2023
september 2023
oktoober 2023
november 2023
Pakkumised sihtkohtade kaupa
Austria, suusareisid (Riiast)
AÜE
Egiptus, Hurghada
Egiptus, Hurghada (Riiast)
Egiptus, Sharm El Sheikh
Egiptus, Sharm El Sheikh (Riiast)
Hispaania, Malaga
Hispaania, Tenerife
Hispaania, Tenerife (Riiast)
Indoneesia, Bali saar
Itaalia, Sitsiilia
Itaalia, suusareisid
Kreeka, Korfu
Kreeka, Korfu (Riiast)
Kreeka, Kreeta
Kreeka, Kreeta (Riiast)
Kreeka, Rhodos
Kuuba
Küpros (Riiast)
Maldiivid
Maroko
Mauritius
Mehhiko
Portugal, Algarve
Portugal, Madeira
Sansibar
Seišellid
Sri Lanka
Tai, Bangkok
Tai, Phuket
Tuneesia
Türgi, Antalya
Türgi, Antalya (Riiast)

Pakkumised
KüprosMilliseid Küprose, Larnaca reise on võimalik leida antud leheküljelt?

Antud leheküljelt leiate kõik Eesti juhtivate reisikorraldajate pakkumised Küprosele väljumisega Tallinnast. Kõiki andmeid ja hindu värskendatakse automaatselt kord päevas! Tänu sellele leiate siit alati parimad ja värskemad pakkumised!

- see on eriline nupp ning unikaalne teenus, mida ei ole ühelgi reisileheküljel. Antud nupuga on märgistatud enamus hotelle meie leheküljel. Vajutades nupule, näete hindu antud hotellile kõikidelt reisikorraldajatelt terveks hooajaks. Teil ei ole enam vaja otsida hindu oma lemmikhotellile teistelt lehekülgedelt – vajutage nupule ning hindade täisnimekiri on kohe Teie ekraanil!

Miks osta reise Küprosele parem meilt ja mitte reisikorraldajalt?

Paljud arvavad ekslikult, et otse reisikorraldajalt osta on kindlam ning  pakutavad hinnad madalamad.

Tegelikult on see vale arvamus. Tegelikkuses koostavad reisipakettide hindu reisikorraldajad, mitte reisibürood. Vastavalt omavahelistele lepingutele, peame reise müüma nende poolt kehtestatud hindadega ning ilma juurdehindluse ja vahendustasudeta. Seega ei ole vahet, kas osta pakett reisikorraldajalt või meilt – hinnad jäävad samaks. Seda on lihtne kontrollida. Ostes reisipaketi, väljastame alati reisikorraldaja poolse lepingu, kus kirjas antud paketile nende poolt määratud hinnad. Tehtud töö eest saame meie reisikorraldajatelt komisjonitasu. Seega maksavad meie töö kinni nemad, mitte kliendid.

Reisikorraldajad kontrollivad rangelt meie poolt sõlmitavate lepingutingimuste täitmist, kaasa arvatud broneeritud reiside õigeaegset tasumist. See on ühtlasi lisagarantiiks meie klientidele.

Meie reisibüroo kaudu ostes on kliendil mitmeid eeliseid:

 • kui pöördute otse reisikorraldaja poole, saate infot vaid nende poolt korraldatavate reiside kohta. Meie poole pöördudes, saate täieliku ülevaate kogu Eesti turul olevatest pakkumistest.
 • Meie büroost ostes on teil hotelli valimiseks rohkem võimalusi, kuna omame infot kõikide reisikorraldajate hotellibaaside kohta. Meie reisikorraldajad tunnevad pakutavaid hotelle suurepäraselt, kuna käivad regulaarselt agendireisidel nendega tutvumas. Nad oskavad hotelle omavahel võrrelda, teades, millisel reisikorraldajal on konkreetses hinnaklassis parim hotellide valik.
 • Leiame reisikorraldajate hulgast teie poolt valitud hotellile või sihtkohale parima pakkumise.
 • Võrdleme eri reisikorraldajate maksetingimusi
 • Võrdleme tehtud broneeringute muutmis- ja tühistamistingimusi
 • Võrdleme, kellel reisikorraldajatest on mugavam lennuplaan
 • Võrdleme pardateenindust ja pagasiveo tingimusi
 • Tutvustame teile sihtkohas paiknevate reisikorraldajate teeninduseripärasid
 • Anname ülevaate kohapealsete partnerfirmade tegevusest
 • Anname ülevaate, kuidas vaatlevad reisikorraldajad klientide avaldusi
 • Anname informatsiooni reisikorraldaja usaldusväärsuse kohta, nende tagatisraha suuruse ja kehtivuse kohta

Juba kuusteist aastat oleme spetsialiseerunud reisipakettide müügile. Tegutseme eelkõige kliendi, mitte niivõrd reisikorraldaja huvides. Meie eesmärgiks on leida kliendile selline reisipakett, mis paneks ta ka edaspidi meie poole pöörduma. See on meil hästi õnnestunud – paljudest reisijatest on saanud meie püsikliendid!

Ostes reisi meie büroo kaudu, teete alati parima valiku! Olgu siinkohal öeldud, et  tingimused jäävad  samasuguseks nagu reisikorraldajalt otse ostes.
Millal toimuvad reisid Küprosele?

2021. a. hooaeg:
Reisid Küprosele toimuvad ajavahemikus 15.09.2021 - 20.10.2021.
Üks kord nädalas, pühapäeviti
 
Lend: lend Tallinnast Küprosele kestab umbes 4 tundi ja 15 min., lennukompaniiga SmartLynx.
 
Toitlustamine lennuki pardal: toitlustus lennuki pardal on lisatasu eest. Soovi korral on võimalik osta toekam toit ettetellimisel (hiljemalt 48 tundi enne väljalendu) FLYDINNER tellimislehelt. Snäkke saab ka lennu ajal pardamenüüst. 
 
Pagas: tasuta saab istekohaga reisija kaasa võtta 20 kg äraantavat pagasit, mille mõõtmed ei ületa 115/70/40 cm, ja 5 kg käsipagasit, mille mõõtmed ei ületa 56/45/25 cm.

Viisa
Eesti kodanikule on Küprosele reisimine viisavaba. Saab reisida nii kehtiva passi kui ID-kaardi alusel.
Vene kodanikele ja Eesti mittekodanikust elanikele nn. „Halli passiga“ on Küprose reisimine viisavaba, juhul kui on olemas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Kaasa tuleb võtta pass + ID kaart, mõlema  kehtivus peab olema vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu.
NB! Soovides külastada Küprose põhjaosa, mis kuulub Türgile, tuleb kindlasti kaasa võtta Eesti pass. 

Lastega reisimine
Juhul kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või vanem, kellel on lapsest erinev perekonnanimi peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja. Volituse näidise ja Lisainfo leiate SIIT.

Majutusinfo
Küprose hotellid jagunevad viide kategooriasse – 1-5 tärni hotellid. Apartemente eristatakse tähtedega A, B, C. Kuurortide südames asuvad hotellid on üldjuhul väiksemad ja väiksemate basseinidega kui veidi kaugemal asuvad sama kategooria hotellid. Üheks olulisemaks kriteeriumiks on hotelli poolt pakutavad teenused. Hotellide sisemus on enamasti kosmopoliitne. Oluline on meeles pidada, et mõnedel rannikulasuvatel hotellidel ei pruugi olla oma randa.
Hea teada!

Tööaeg. Oktoobrist–aprillini on linnades poed avatud kell 8.00–18.00, maist–septembrini kell 8.00– 9.00. Lõuna ajal on poed suletud ajavahemikul 13.00–16.00. Kauplused on suletud kolmapäeviti, laupäeviti (õhtupoolikul) ja pühapäeviti.

Jootraha. Teatud teenuste, nagu majapidamistööd, pakikandmine, ettekandjatöö eest on kombeks anda jootraha. Restoranides soovitatakse jätta ettekandjale jootrahaks 10% arve summast.

Transport. Küprosel on päris hea bussiühendus. Bussipiletid maksavad ca 1.5 eurot. Linnasiseselt on võimalik liigelda taksodega. Taksosõidu hind sõltub kellaajast ning nädalapäevast, kuid keskmine kilomeetrihind jääb 1 euro piiresse. Küproselt väljuvad laevad Egiptusesse ja Iisraeli. Võimalik on rentida autot või jahti. Liiklus on Küprosel vasakpoolne.

Keelud. Sõidukisse on keelatud kaasa võtta avatud pakendis alkoholi.

Kingitused. Commandaria – juba 4000 aastat Küprosel toodetav merevaiguvärvi vein.Rahvusköök

 • Foul – roog aedubadest.
 • Kleftiko – ahjus küpsetatud talleliha
 • Sish Keb – sütel küpsetatud lambalihašašlõkk
 • Mezedes – krõpsud, salatid ja muud suupisted
 • Yalanci Dolma – riisi-, sibula- ja tomatitäidisega viinapuulehed
 • Musakka – vormiroog hakkliha, kartulite ja baklažaaniga
 • Sheftalia – küpsetatud lihavorstikesed
 • Gliko – kompotipuuviljad siirupisKüpros

Jumalanna Aphrodite saar Küpros - suuruselt kolmas Vahemere saar Küpros asub Aafrikasse, Euroopasse ja Aasiasse viivate teede ristumiskohal. Küprosel ei kohta te mitte üksnes kolmelt mandrilt pärit taime- ja loomaliike, vaid ka kreeklaste, foiniiklaste, türklaste, prantslaste ja inglaste kultuuri jälgi. Ajalooliste mälestusmärkide huvilised saavad tutvuda antiikaja meenutustega. Lõbujanulisemad külalised võivad pidutseda terve öö valju muusika saatel baarides ja klubides. Kõik aktiivse puhkuse järgi janunejad võivad ette võtta mägimatkasid ning nautida veespordivõimalusi.

Saareelanikud tunnevad uhkust selle üle, et Küpros on ainus paik maailmas, kus saab hommikuti suusatada ning pärastlõunal päikese käes peesitada ning meres ujuda. Trodose mägedes püsib lumi kuni märtsi lõpuni. Nendes mägedes asuvad ka mõned vanad külad kitsaste tänavatega, millest mõned tühjusesse juhatavad. Külades asuvates kohvikutes võite kohata külalislahkeid kohalikke, kes meelsasti valmis turistidega tutvust tegema.

Kassid, kes saabusid saarele IV sajandil, jumaldavad Küprost. Tol ajal elas saarel palju mürgiseid madusid, kellest sadade kasside saareletoomise abil loodeti lahti saada. Loomad transporditi merd mööda Küprosele, kus nad saare kõige lõunapoolsemal, täna Kapo Gata ehk Kasside madaliku nime all tuntud poolsaarel vabadusse lasti. Kasside eest hoolitsemine jäi munkade ülesandeks ning ka täna elavad kloostris mõned nunnad, kes vanades aedades ja hoonetes elavate kasside eest hoolt kannavad.

Küprosel on palju päikeselisi päevi. Siinsed talved on pehmed ja niisked ning suved kuumad ja kuivad. Saart ümbritseva vee tõttu on talvised ja suvised temperatuurierinevused väikesed. Suvehooaeg kestab märtsist novembrini. Kõige soojemad kuud on juuli ja august, mil õhutemperatuur tõuseb kuni 40 soojakraadini. Keskmine temperatuur turismihooajal on 25-30°C.

Saare kohalikud elanikud räägivad, et märtsist novembrini on suvi ja ülejäänud ajal kevad. Kuid isegi sellel niinimetatud kevadeajal on võimalik käia ujumas, sest veetemperatuur ei lange 18-19 kraadist allapoole.

Küpros – see on mõnus rannapuhkus ühendatud põnevate jalutuskäikudega Nicosia vanalinnas, kaunid unikaalsete freskodega ajaloohõngulised, arheoloogilised vaatamisväärsused, meeleolukas ja unustamatu Limassoli veinifestival, väikesed idüllilised mägikülad, kus küproslased on väärikalt säilitanud esivanemate traditsioonid ja elamud.

Küpros – see on ka võimalus eemalduda turismikeskuste melust ja nautida rahulikke matkaradu ja puutumatut loodust Troodose mägedes ja Akamase poolsaarel.

Küpros – see on lõbus ja muretu ööelu Agia Napa ja Limassoli eriilmelistes baarides ja klubides, maitsev Küprose köök ja võrratud veinid.

Küpros – see on armastuse- ja ilujumalanna Aphrodite sünnipaik – seega ideaalne puhkuse veetmise koht nii romantikutele kui ka kõigile teistele, kes soovivad nautida mitmekesist, põnevat ja turvalist puhkust. Tervelt 39 Küprose randa on pärjatud sinise  lipukesega, mis annab tunnistust nende puhtusest. Saare populaarseimad rannad jäävad Ayia Napa piirkonda – Fig Tree Bay, Nissi Bay jt.  Ayia Napa piirkonnas, Protarase ja Paralimni lähistel, leidub ka väiksemaid rahulikke rannasoppe.  Limassoli-Larnaka vahelisele rannateele jääb Governor´s Beach, mis on nime saanud kunagise briti kuberneri järgi.  Limassoli keskusest u.15min jalutuskäigu kaugusel on Ladies Mile rand.  Saare lääneosas asuvad kaunid Pissouri, Coral Bay ja pisut väiksemad Pomose ja Polise rannad

Plussid ja miinused

+ Soojem kliima kui paljudes teistes Vahemereriikides

+ Kaunid liivarannad ja huvitavad vaatamisväärsused

+ Võimalus valida erinevate kuurortide vahel

+ Idamaiste sugemetega kreekapärane kultuur 

- Varakevadel võib esineda temperatuurikõikumisi


Küprose kuurordid

Ayia Napa 
Ayia Napa - arvatakse, et Küprose saare idarannikul asuv liivaste randadega Ayia Napa kuurort on saanud oma nime Veneetsia Ayia kiriku järgi. Pikka aega teati paika rahuliku perekuurordina kuid nüüd tuntakse Ayia Napat Rimini ja Ibiza sarnase „peopealinnana“. Kuurort pakub erinevaid veemeelelahutuse võimalusi, näiteks sukeldumine, surfamine, kanuusõit, kiirpaatidega ujumine. 
Ühe kohaliku legendi kohaselt leidnud üks saagi järele läinud jahimees kuulsa Neitsi Maarja ikooni ja nii hakati paika peagi kutsuma lühidalt Ayia Napaks. Neitsi Maarja austuseks avati 1500. aastal ikoonileiukohta kirik. Järgides vana kohalikku traditsiooni, ei elanud kiriku lähedal kuni 18. sajandi lõpuni ühtki hingelist. Piirkonna esimeseks elanikuks oli Kreekast Thessalonikist pärit 20-aastane noormees. Ayia Napa kuurort asub Cape Greko kuurordist 9 km kaugusel, 50 km Famagustast lõunas.
Protaras
 
Protaras - mis asub Küprose kaguosas, ei ole kaugel Ayia Napa linnast. Turistid avastasid enda jaoks selle rahuliku ja hubase koha kõigest mõne aastakümne eest. Portaras võib tunda uhkust oma puhaste, valge liivaga randade üle. Kuigi puhkekohas puuduvad ööklubid, pakuvad meelelahutusvõimalusi õhtuti pikalt avatud baarid ja tavernid. Protaras pakub erinevaid lõbustustusvõimalusi ja ekskursioone. Puhates Portarases, tasub külastada Cavo Greco loodusparki, Ocean Aquarium’i akvaariumi ja Water World’i veekeskust. Lisaks saate proovida kaamelisõitu, mängida minigolfi, nautida sukeldumist, osaleda safaril, kalastusretkedel või matkadel. Protaras asub Larnacast 50 km kaugusel ida pool ja 32 km Famagustast lõunas.
Limassol

Limassol - on suuruselt teine linn Küprosel, mis tekkis Amafi ja Kourioni külade liitmisel ja kandis algselt nime Nemesos. Linna taamal kõrguvad Triodo mäed rikkalike orgude ja viinapuudega. Limassol on Küprose veinitööstuse keskus. Igal aastal korraldatakse siin veinifestivale, traditsioonilist karnevali, Shakespeare’i öid, vanakreeklaste draamafestivali ja lillenäitust Yermasogeia. Linna ilmestab 16 km pikkune rannaala, mille ääres paikneb arvukalt restorane, baare ja ööklubisid. Kindlasti tuleb võtta ette jalutuskäik niinimetatud Küprose Rivieral ehk linna jalakäijate tänaval. Limassolist läänes asub keskaegne Kolossi kindlus. Limassol asub 70 km kaugusel Larnacast ja 84 km kaugusel pealinnast Nikosiast.
Larnaca

Larnaca  - on suuruselt Küprose kolmas linn ning paikneb saare lõunaosas. Linnas asub Küprose tähtsuselt teine sadam ja tuntud lennujaam. Larnacat tuntakse selle ilusa rannikuäärse palmipuudest ümbritsetud allee poolest. Möödujaid meelitavad sinna armsad nurgapoekesed ja õdusad kohvikud. Larnaca on kuulus ka oma ajaloo poolest ja linnas asub mitmeid erinevaid muuseume. Legendi kohaselt asutasid Larnaca Kitioni nime kreeklased XIV saj e.Kr. Ateena kindral Kimon sai merel linna vaenlaste eest kaitstes raskesti haavata ja käskis hoida oma surma saladuses. Täna seisab Larnacas Ateena Kimoni kuju, mis kannab edasi sõnumit „Isegi surnuna ta võitis“. Kindlasti tasub Larnacas külastada ainulaadset arheoloogiamuuseumi, Püha Nazareri kirikut, moslemite Hala Sultan Tekke templi ja selle läheduses paiknevat soolajärve. Larnaca jääb pealinnast Nikosiast 45 km kagu poole.


Ekskursioonid

Ekskursioone  saab osata  ainult sihtkohas reisikorraldaja esindajate käest (infotunni ajal). Ekskursioone Eestist ette ei müüda. Täieliku nimekirja koos ekskursioonide põhjaliku kirjelduse, hindadega ja tingimustega saate reisikorraldaja esindaja käest kohapeal.


Läbi meie on võimalik osta vahendustasuta ja juurdehindluseta kõiki reise, mida pakuvad meie partnerid


Hotellide kataloog

Hotelli otsimiseks palun sisestage osa hotelli nimest. Nt selleks, et leida hotell The Maxim Resort piisab sisestamisest Maxim

© 2008-2022 Delfiin Reisibüroo OÜ