Reisi lähtekoht
Soovitud reisi kestus
Pakkumised kuude kaupa
jaanuar 2022
veebruar 2022
märts 2022
aprill 2022
mai 2022
juuni 2022
juuli 2022
august 2022
september 2022
oktoober 2022
Pakkumised sihtkohtade kaupa
AÜE
Bulgaaria
Bulgaaria (Riiast)
Egiptus, Hurghada
Egiptus, Hurghada (Riiast)
Egiptus, Sharm El Sheikh
Egiptus, Sharm El Sheikh (Riiast)
Gruusia
Hispaania, Malaga
Hispaania, Mallorca
Hispaania, Tenerife
Hispaania, Tenerife (Riiast)
Itaalia, Sitsiilia
Itaalia, suusareisid
Kreeka, Kefallonia
Kreeka, Korfu
Kreeka, Korfu (Riiast)
Kreeka, Kreeta
Kreeka, Kreeta (Riiast)
Kreeka, Peloponnesos (Riiast)
Kreeka, Rhodos
Kreeka, Rhodos (Riiast)
Kuuba
Küpros (Riiast)
Maldiivid
Mauritius
Mehhiko
Montenegro
Portugal, Algarve
Portugal, Madeira
Sansibar
Seišellid
Tai, Phuket
Tuneesia
Türgi, Antalya
Türgi, Antalya (Riiast)

Turvalisusmeetmed Itaalias (17.01.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata.

NB! Ajavahemikul 10.01-31.03.2022 peavad kõik reisijad alates 12. eluaastast esitama hotellides, restoranides, ühistranspordis, suusatõstukites ja mitmetes teistes avalikes kohtades sisenemisel vaktsineeritust või läbipõdemist tõendava SUPER GREEN PASS'i (võrdväärne kehtiva EL'i COVID digitõendiga). Tõend kehtib reisijatele, kes on viimase 9 kuu (al. 01.02.22 väheneb periood 6-le kuule) jooksul läbinud vaktsineerimiskuuri või on viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbi põdenud.

SUPER GREEN PASS ei kehti PCR-testi ja antigeeni testiga reisijatele, mistõttu kaotab tavaline GREEN PASS alates 10.01.2022 kehtivuse ning vaktsineerimata ja COVID-19 haigust mitte läbipõdenud reisijatel pole enam võimalik PCR-testi alusel Itaaliasse puhkama minna.

Vaktsineeritud reisijad peavad reisile kaasa võtma kehtiva ELi COVID digitõendi ning on lisaks kohustatud esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR või antigeeni koroonatesti kohta

 • Vaktsineeritud reisijatel on vajalik esitada vaktsineeritust tõendav ELi COVID digitõend. Viimasest vaktsiinidoosi saamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva (päev, millal vaktsineeriti, ei lähe arvesse).
 • Lisaks peab vaktsineeritud reisija peab esitama COVID-19 sertifikaadi negatiivse PCR (tehtud 48 h jooksul enne Itaaliasse saabumist) või antigeenitesti (tehtud 24 h jooksul enne Itaaliasse saabumist) kohta.
 • Vaktsineerimissertifikaadil peab olema märgitud: reisija ees- ja perekonnanimi ning sünniaeg (isikuandmed peavad olema samad, mis on reisimiseks kasutataval isikut tõendaval dokumendil (pass või ID-kaart)), vaktsineerimise kuupäev, vaktsineerimise preparaat, seerianumber ja vaktsiini tootja.
 • Vaktsineerimissertifikaadile peavad olema märgitud kõik vaktsiinidoosid (kui vaktsiin näeb ette üht doosi, piisab ühest) ning tehtud vaktsiinid peavad kuuluma Euroopa Liidu poolt heakskiidetud vaktsiinide nimistusse.
 • Negatiivse testitulemusega sertifikaat peab sisaldama järgmisi andmeid: reisija nimi, dokumendi number/isikukood, testi tegemise kuupäev ja kellaaeg, labori identifitseerimis- ning kontaktandmed, testi tegemise tehnika ja testi negatiivne tulemus.


Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud, peavad Itaaliasse reisides esitama ELi digitaalse COVIDi läbipõdemise tõendi ja negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR või antigeeni koroonatesti kohta.

 • Läbipõdemise tõend peab kinnitama, et reisija on saanud PCR-meetodil tehtud positiivse testitulemuse mitte rohkem kui 180 päeva enne Itaaliasse sisenemist.
 • Lisaks on vaja esitada COVID-19 sertifikaat negatiivse PCR (tehtud 48 h jooksul enne Itaaliasse saabumist) või antigeenitesti (tehtud 24 h jooksul enne Itaaliasse saabumist) kohta.
 • Läbipõdemist tõendaval sertifikaadil peab olema märgitud: reisija ees- ja perekonnanimi ning sünniaeg (isikuandmed peavad olema samad, mis on reisimiseks kasutataval isikut tõendaval dokumendil (pass või ID-kaart)), testi läbiviinud raviasutuse andmed, testi tegemise kuupäev, testi tegemise viis (PCR) ja tulemus (positiivne).
 • Negatiivse testitulemusega (PCR või antigeeni test) sertifikaat peab sisaldama järgmisi andmeid: reisija nimi, dokumendi number/isikukood, testi tegemise kuupäev ja kellaaeg, labori identifitseerimis- ning kontaktandmed, testi tegemise tehnika ja testi negatiivne tulemus.


Itaaliasse sisenemiseks ja riigis kohapeal viibimiseks vajalike dokumentide esitamise nõuded lastele:

 • 0-6 aastased lapsed ei pea Itaaliasse sisenemiseks ja riigis kohapeal viibimisel tõendeid esitama.
 • 6-12 aastased lapsed saavad Itaaliasse siseneda PCR-testi või COVID-19 läbipõdemise tõendi alusel, riigisiseselt SUPER GREEN PASSI esitamise kohustust pole.
 • Reisijad alates 12. eluaastast peavad Itaaliasse sisenemisel esitama kehtiva ELi COVID digitõendi vaktsineerituse või COVID-19 haiguse läbipõdemise kohta. Lisaks on mõlemal juhul vaja esitada ka negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaat PCR või antigeeni koroonatesti kohta. Avalikesse kohtadesse sisenemiseks / teenuste kasutamiseks on vajalik esitada SUPER GREEN PASS.


Alates 10.06.2021 saab patsiendiportaalis digilugu.ee endale luua Euroopa Liidu standardile vastava digitaalse COVID tõendi (COVID digitõendi), mis võimaldab Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda. Luua saab kolme tõendit – immuniseerimise tõend (vaktsineerimissertifikaat), COVID-19 läbipõdemise tõend või testi tõend (ei kehti RAT testidele). Lisainfo Terviseameti lehelt.

E
uropean Digital Passenger Locator Form (EU PLF)

 • Olenemata reisija rahvusest või vanusest, peavad kõik reisijad täitma 48 tundi enne Itaaliasse saabumist elektroonilise dokumendi Passenger Location Form, mis on leitav SIIT.
 • Iga täiskasvanud reisija kohta tuleb täita üks vorm, saatjaga alaealised tuleb lisada täiskasvanuga ühte vormi. Saatjata alaealiste puhul peab vanem või eestkostja PLF-vormi täitma enne reisi algust.
 • PLF-vormi täitmisel tuleb kasutada sama dokumendi andmeid, mida kasutatakse edaspidi reisimiseks (pass või ID-kaart) ja mis oli esitatud koroonatesti tegemisel.
 • Kui vorm on korrektselt täidetud ja kinnitatud, saadetakse e-mailile PDF kujul PLF-vormi kinnitus ja QR-kood, mis tuleb esitada paberkandjal või mobiilis enne lennuki pardale minekut, et reisi jätkata. Kinnituseks saadav QR-kood on iga reisija kohta individuaalne ning seda ei saa edasi anda.


Kindlustus

 • Viirusesse haigestumine võib toimuda reisil olles või juba enne reisi Eestis. Soovitame tungivalt valida COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse ja COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse.
 • Kindlustamata reisijatel tuleb tähele panna, et haigestudes tuleb neil endal pikendada ja tasuda Itaalias hotellimajutus ning osta uued tagasilennupiletid.


Turvaprotokoll riiki saabumisel

 • Igale Itaaliasse saabunud reisijale võidakse teha pisteline tervisekontroll või täiendav covid-testimine. Tervisekontrolli või täiendava testimise kohustus rakendub hoolimata reisija käes olevast koroonatesti tulemusest või vaktsineerimise sertifikaadist.


Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes siseruumides ja ka välitingimustes. FFP2 tüüpi maske peab kandma ühistranspordis, lennukis, suusatõstukites ja teistes avalikes siseruumides. Maskikandmise kohustus kehtib alates 6. eluaastast. Kohustus on hoida distantsi ja desinfitseerida käsi. On võimalik, et lennujaama saabudes palutakse reisijatel läbi viia täiendav covid-testimine (mõningatel juhtudel reisija enda kulul).


SUPER GREEN PASS

Hotellides ja teistes majutusasutustes, ühistranspordis, suusatõstukites, toitlustuskohtades, muuseumides, spaakestustes, spordikeskustes ja mitmetes teistes avalikes kohtades tuleb sisenemisel esitada SUPER GREEN PASS ehk vaktsineeritust või läbipõdemist tõendav ELi COVIDi digitõend, mida omavad:

 • viimase 9 kuu jooksul lõplikult vaktsineeritud reisijad* (alates 01.02.2022 vähendatatakse vaktsineerituse perioodi 9-lt kuult 6-le kuule);
 • viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenud reisijad.

SUPER GREEN PASS ei kehti PCR-testi ja antigeeni testiga reisijatele.

SUPER GREEN PASS on võrdväärne ELi COVIDi digitõendiga.

SUPER GREEN PASS-i ei pea esitama alla 12 aastased lapsed.

*Ühe doosiga vaktsineeritud reisijatele kehtib GREEN PASS alates 15. vaktsineerimisele järgnevast päevast kuni järgmise vaktsiinidoosi saamiseni.


COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Itaalias viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja reisikorraldaja esindajat. Reisijale tehakse COVID-19 test, mille tulemuse ootel rakendatakse eneseisolatsiooni kohustust viibimisega oma toas. Positiivse COVID-19 testi tulemuse puhul jääb reisija eneseisolatsiooni.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.


Naastes Eestisse

Naastes Eestisse Euroopa Liidu ja Schengeni riikidest ei rakendu 7-päevane isolatsioonikohustus kui riigi nakatumisnäitaja 14 päevasel arvestusperioodil on alla 200. Naastes Eestisse Euroopa Liidu ja Schengeni riikidest, mille nakatumisnäitaja 14 päevasel arvestusperioodil on üle 75,1, rakendatakse testimise kohustust. Lisainfo Kriis.ee lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest reisikorraldaja ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Uuendatud: 17.01.2022


ONLINE REISIBRONEERING ! - lihtne kasutada.  Broneeri ilma vahendustasuta!
 
  1.    Vali reis
  2.    Broneeri
  3.    Maksa
  4.    Trüki piletid
  5.    Puhka !


FB© 2008-2022 Delfiin Reisibüroo OÜ